KONST / Litografier / Litografi 8181124
nr 818 1124
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Litografi, Einar Jolin (1890-1976), 320/360, signerad, motivets mått: 47x55
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 1 april 2013
kl 20:08:34
26/3 12:20:34
600 kr
1/4 20:03:34