KONST / Litografier / Litografi 17212215
nr 1721 2215
Claes Oldenburg
(1929-2022)
Litografi, Claes Thure Oldenburg (f. 1929), Mouse. Signerad, numrerad 230/300. Bildmått: 30x22,5, yttermått inklusive ram: 46x37 cm
Claes Oldenburg, svensk-amerikansk konstnär född 1929, död 2022.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 1 september 2025
kl 19:27:18
1.000 kr
2.200 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.400 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
3.800 kr
Claes Oldenburg
Läs mer om Claes Oldenburg