KONST / Litografier / Litografi 15464473
*
nr 1546 4473
Britt-Louise Sundell
(1928-2011), Sverige
Litografi, "Svårfångade minnen". Signerad, numrerad 11/75, daterad 1986, bladets mått: 80x60 cm, yttermått inklusive ram: 90x70 cm
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i Västerås 1928, död 2011.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2023
kl 20:42:41
- Konstnär/Designer
Britt-Louise Sundell
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i Västerås 1928, död 2011.
Läs mer om Britt-Louise Sundell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: britt-louise sundell grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Britt-Louise Sundell
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i Västerås 1928, död 2011.
Läs mer om Britt-Louise Sundell
nr 1546 4473
Britt-Louise Sundell
(1928-2011), Sverige
Litografi, "Svårfångade minnen". Signerad, numrerad 11/75, daterad 1986, bladets mått: 80x60 cm, yttermått inklusive ram: 90x70 cm
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i Västerås 1928, död 2011.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2023 |
- Konstnär/Designer
Britt-Louise Sundell
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i VästerÃ¥s 1928, död 2011.Läs mer om Britt-Louise Sundell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: britt-louise sundell grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



