![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografi 6892078
*
nr 689 2078
Barbro Bäckström
(1939-1990), Sverige
Litografi, Barbro Bäckström (1939-1990), Händer, 1977, 128/160, 56 x 54
Barbro Bäckström, svensk skulptör och tecknare född 1939, död 1990.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 mars 2011
kl 19:59:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 19:54:31
1
Vinnande bud
- Tema
28 mar
Svenska Grafiker
PÃ¥ tema Svenska Grafiker har vi samlat grafiker som
Anders Zorn, Madeleine Pyk, Karl Axel Pehrson, Roland Svensson, Bengt Lindström, Slas, Harald Sallberg, Axel Tallberg och med flera.
Läs mer om Svenska Grafiker
- Konstnär/Designer
Barbro Bäckström
Barbro Bäckström, svensk skulptör och tecknare född 1939, död 1990.
Läs mer om Barbro Bäckström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barbro bäckström grafik händer litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
*
Barbro Bäckström
Barbro Bäckström, svensk skulptör och tecknare född 1939, död 1990.
Läs mer om Svenska Grafiker
Läs mer om Barbro Bäckström
nr 689 2078
Barbro Bäckström
(1939-1990), Sverige
Litografi, Barbro Bäckström (1939-1990), Händer, 1977, 128/160, 56 x 54
Barbro Bäckström, svensk skulptör och tecknare född 1939, död 1990.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 mars 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 19:54:31 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
28 mar
Svenska Grafiker
På tema Svenska Grafiker har vi samlat grafiker som Anders Zorn, Madeleine Pyk, Karl Axel Pehrson, Roland Svensson, Bengt Lindström, Slas, Harald Sallberg, Axel Tallberg och med flera.![](/tema/themes/{2365392A-E1D1-4909-8E60-91B20B83E189}_183x97.jpg)
Läs mer om Svenska Grafiker
- Konstnär/Designer
Barbro Bäckström
Barbro Bäckström, svensk skulptör och tecknare född 1939, död 1990.Läs mer om Barbro Bäckström
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barbro bäckström grafik händer litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08