KONST / Litografier / Litografi 15664360

nr 1566 4360

Albin Amelin

(1902-1975), Sverige

Litografi, Sovande gosse. Signerad, 39x48 cm, yttermått inklusive ram: 44x54 cm

Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 25 september 2023
kl 19:35:41

Albin Amelin

Läs mer om Albin Amelin