KONST / Litografier / Litografi 9445664
*
nr 944 5664
Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
(f. 1925), Sverige
Litografi, Ã…ke Pettersson (NÃ…W) (f. 1925), "Fransk fasad", Pt, 23 x 11
Nils Åke Wilhelm Pettersson (NÅW), född 1925 i Kalmar, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2015
kl 19:17:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 21:08:38
1
Vinnande bud
22/2 23:03:01
2
150 kr
22/2 23:03:01
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
Nils Åke Wilhelm Pettersson (NÅW), född 1925 i Kalmar, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier nåw svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke pettersson
-
2013 Färglitografi
Alfred Manessier (1911-1993), Frankrike. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
18 november kl 18:28
-
2012 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
18 november kl 19:28
-
8293 Färglitografi
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Signerad, färglitog..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:08
-
2007 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
18 november kl 19:46
-
2015 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Utsikt mot Ridda..//
Auktionen avslutas
om två veckor
18 november kl 18:17
-
2010 Färglitografi
Ilkka Pärni (f. 1959), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
18 november kl 20:53
*
Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
Nils Åke Wilhelm Pettersson (NÅW), född 1925 i Kalmar, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
nr 944 5664
Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
(f. 1925), Sverige
Litografi, Ã…ke Pettersson (NÃ…W) (f. 1925), "Fransk fasad", Pt, 23 x 11
Nils Åke Wilhelm Pettersson (NÅW), född 1925 i Kalmar, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 21:08:38 | 1 | Vinnande bud |
22/2 23:03:01 | 2 | 150 kr |
22/2 23:03:01 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
Nils Ã…ke Wilhelm Pettersson (NÃ…W), född 1925 i Kalmar, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Ã…ke Pettersson (NÃ…W)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier nåw svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke pettersson
-
2013 Färglitografi
Alfred Manessier (1911-1993), Frankrike. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
18 november kl 18:28 -
2012 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
18 november kl 19:28 -
8293 Färglitografi
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Signerad, färglitog..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:08
-
2007 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
18 november kl 19:46 -
2015 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Utsikt mot Ridda..//
Auktionen avslutas
om två veckor
18 november kl 18:17 -
2010 Färglitografi
Ilkka Pärni (f. 1959), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
18 november kl 20:53