KONST / Litografier / Litografi 10638002
*
nr 1063 8002
Adrian van Arkel
(1924-2006), Sverige
Litografi, Adrian van Arkel (1924-2006), Motiv från Söder, Stockholm, bladets mått: 57x75
Kondition: löst blad
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 oktober 2016
kl 19:36:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/10 16:38:54
1
Vinnande bud
- Tema
17 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Mårten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Adrian van Arkel
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Läs mer om Adrian van Arkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: adrian van arkel adrian von arkel adrianus van arkel grafik litografi litografier stockholm sverige söder
-
2098 Affisch
Litografisk, Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. "Pai..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 20:13
-
3011 Bok / häfte
Johan Turi, "Muittalus samid birra", grafiska blad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 20:24
-
3015 Färglitografi
2 st, Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 20:10
-
2064 Färglitografi
2 st, Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 19:56
-
3240 Färglitografi
Ã…ke Westin (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 20:28
-
2013 Färglitografi
Alfred Manessier (1911-1993), Frankrike. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 18:28
*
Adrian van Arkel
Kondition: löst blad
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Adrian van Arkel
nr 1063 8002
Adrian van Arkel
(1924-2006), Sverige
Litografi, Adrian van Arkel (1924-2006), Motiv från Söder, Stockholm, bladets mått: 57x75
Kondition: löst blad
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/10 16:38:54 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
17 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, MÃ¥rten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Adrian van Arkel
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.Läs mer om Adrian van Arkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: adrian van arkel adrian von arkel adrianus van arkel grafik litografi litografier stockholm sverige söder
-
2098 Affisch
Litografisk, Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. "Pai..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 20:13 -
3011 Bok / häfte
Johan Turi, "Muittalus samid birra", grafiska blad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 20:24 -
3015 Färglitografi
2 st, Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 20:10
-
2064 Färglitografi
2 st, Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 19:56 -
3240 Färglitografi
Ã…ke Westin (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 20:28 -
2013 Färglitografi
Alfred Manessier (1911-1993), Frankrike. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
18 november kl 18:28