KONST / Litografier / Litografi 10638002
*
nr 1063 8002
Adrian van Arkel
(1924-2006), Sverige
Litografi, Adrian van Arkel (1924-2006), Motiv från Söder, Stockholm, bladets mått: 57x75
Kondition: löst blad
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 oktober 2016
kl 19:36:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/10 16:38:54
1
Vinnande bud
- Tema
17 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Mårten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Adrian van Arkel
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Läs mer om Adrian van Arkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: adrian van arkel adrian von arkel adrianus van arkel grafik litografi litografier stockholm sverige söder
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09
*
Adrian van Arkel
Kondition: löst blad
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Adrian van Arkel
nr 1063 8002
Adrian van Arkel
(1924-2006), Sverige
Litografi, Adrian van Arkel (1924-2006), Motiv från Söder, Stockholm, bladets mått: 57x75
Kondition: löst blad
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/10 16:38:54 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
17 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, MÃ¥rten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Adrian van Arkel
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.Läs mer om Adrian van Arkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: adrian van arkel adrian von arkel adrianus van arkel grafik litografi litografier stockholm sverige söder
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09