KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Linoleumsnitt 13327173
nr 1332 7173
Ragnhild Nordensten
(1888-1951), Sverige
Linoleumsnitt, Mytologiskt motiv. Signerad, daterad 1924. Bladets mått: 32x43 cm
Ragnhild Nordensten, svensk bildkonstnär född 1888, död 1951.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 8 juni 2020
kl 19:55:00
8/6 19:50:00
Ragnhild Nordensten
Läs mer om Ragnhild Nordensten