Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / SkÃ¥p & hyllor / Kryddhylla 11143026



*

nr 1114 3026


Kryddhylla

Rörstrand, Maj, längd: 37 cm, djup: 15 cm, höjd: 37 cm


Utrop:

800 kr

Såld:

1.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 juni 2017
kl 19:35:42


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/6 17:21:33 1      700 kr
11/6 17:23:46 2      600 kr
11/6 17:23:46 1      700 kr (Budbetjänt)
11/6 17:24:55 2      800 kr
12/6 19:13:01 3      1.200 kr
12/6 19:20:56 4      1.000 kr
12/6 19:20:56 3      1.100 kr (Budbetjänt)
12/6 19:21:13 4      1.200 kr
12/6 19:21:13 3      1.200 kr (Budbetjänt)
12/6 19:21:51 4      1.300 kr
12/6 19:22:56 5      1.500 kr
12/6 19:23:48 4      1.500 kr
12/6 19:23:48 5      1.500 kr (Budbetjänt)
12/6 19:30:42 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: kryddhylla maj rörstrand skandinavien skåp sverige
  • 7005 Bokhylla
    11 bokstöd bokhylla, Bookworm, Ron Arad för Kartel..//
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:28
  • 7137 Bokhylla
    2 sek, 1960-tal, skjutdörrar. Bredd: 100 cm, djup:..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:49
  • 6424 HörnskÃ¥p
    sengustaviansk stil, med vitrin. Höjd: 176 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:54
  • 6398 Sideboard
    mahogny, nutida. Längd: 134 cm. Djup: 46 cm, höjd:..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:23
  • 6050 Sideboard
    Rustikt, trä. Längd: 140 cm, djup: 40 cm, höjd: 75 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:48
  • 7004 Vägghyllor
    4 st, 15x35-30x50, djup: 20 cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:49




Ladda ner broschyr