ART / Etchings etc / Copper engraving 17408488
nr 1740 8488
Lech Rzewuski
(1941-2004), Sverige
2 pcs, Lech Rzewuski (1941-2004), Sweden. Signed, daterade, hand coloured, "Segerns bröd", "Damen med spegeln", outer dimensions including frame: 35x43, 38x336 cm,
COPPER ENGRAVING, 2 st, Signerade, daterade, handkolorerade, "Segerns bröd", "Damen med spegeln", yttermått inklusive ram: 35x43,38x336 cm
SEK 250
Monday November 17 2025
at 19:23:48
15/11 13:33:41
200 kr
16/11 01:32:38
Lech Rzewuski
Lech Rzewuski, svensk-polsk målare född i Polen 1941, död i Saltsjöbaden 2004.
Read more about Lech Rzewuski