KONST / Litografier / Konstmapp 12422121
nr 1242 2121
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Konstmapp, "Saga 91". LG Lundberg, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Harald Lyth (f. 1937), Sverige. C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Curt Hilfon, Serigrafier. Signerad, numrerad 48/150. 6 st, lösa blad. Bladets mått: 50x70 cm
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 18 mars 2019
kl 18:03:45
16/3 13:52:50
18 mar
Nils Kölare
Läs mer om Nils Kölare