Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Charcoal drawings 16416048



*

nr 1641 6048


Ã…ke Nothberg

(1891-1973), Sverige


2 pcs, Ã…ke Nothberg (1891-1973), Sweden. Modellstudier. Signed. Image dimensions: 32x26 - 36x28 cm, outer dimensions including frame: 51x40, en oramad.


CHARCOAL DRAWINGS, 2 st, Modellstudier. Signerade. Bildmått: 32x26 - 36x28 cm, yttermått inklusive ram: 51x40 cm


Condition: en oramad,

Ã…ke Nothberg, born 1891 in Stockholm, dead 1973, Swedish painter.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday September 9 2024
at 19:31:00



  • Artist/Designer

Ã…ke Nothberg

Ã…ke Nothberg, born 1891 in Stockholm, dead 1973, Swedish painter.

Read more about Ã…ke Nothberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kolteckningar modellstudier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg åke nothberg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr