KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 16937304
nr 1693 7304
Hans Tombrock
(1895-1966), Tyskland
Kolteckning, Signerad, daterad 1938. Bildmått: 36x28 cm, yttermått inklusive ram: 58x48 cm
Hans Tombrock, tysk bildkonstnär född 1895, död 1966.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 april 2025
kl 20:51:17
12/4 07:08:25