KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 8516130

nr 851 6130

Fredrik Frisendahl

(1891-1984), Sverige

Kolteckning, Fredrik Frisendahl (1891-1984), älg, signerad, motivets mått: 52x38

Fredrik Frisendahl, svensk skulptör född 1891, död 1984.

Utrop:

600 kr

Såld:

150 kr

måndag 7 oktober 2013
kl 20:01:01

6/10 23:04:02 1      100 kr
7/10 12:21:03 2      Vinnande bud

Fredrik Frisendahl

Läs mer om Fredrik Frisendahl