KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 15836203
nr 1583 6203
Armand Rossander
(1914-1976), Sverige
Kolteckning, Komposition. Signerad. Bildmått: 36x42 cm, yttermått inklusive ram: 54x58 cm
Armand Rossander, född 1914 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 4 december 2023
kl 19:14:27
Armand Rossander
Läs mer om Armand Rossander