SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Knivställ 6914508
nr 691 4508
Knivställ
Engström, sent 1800-tal, nysilver
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 april 2011
kl 17:59:56
11/4 15:53:52
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.