MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Karmstolar 9344052
*
nr 934 4052
Karmstolar
1 par, björk, 1930-tal, Josef Frank, Thonet, Tjeckoslovakien, stämpelmärkta, (bemålade och stoppade sitsar)
Kondition: färgbortfall, skadad
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:55:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/1 17:17:43
1
1.500 kr
12/1 19:49:13
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk josef frank karmstol karmstolar stol stolar stämpelmärkta svenskt tenn thonet tjeckoslovakien trä
-
8162 Baljfåtölj
sengustaviansk stil, förgylld med röd klädsel
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05
-
8164 Bergère
Gustaviansk stil
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11
-
8163 Bergèrer
ett par, Louis XVI-stil, förgyllda med röd klädsel
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:40
-
8152 Dantestol
ek, grön/röd, kretong
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:26
-
8147 Fåtölj
Rotting
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:16
-
8155 Fåtölj
skinn, Louis XV-stil
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:01
*
Karmstolar
Kondition: färgbortfall, skadad
Läs mer om e-auktion
nr 934 4052
Karmstolar
1 par, björk, 1930-tal, Josef Frank, Thonet, Tjeckoslovakien, stämpelmärkta, (bemålade och stoppade sitsar)
Kondition: färgbortfall, skadad
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/1 17:17:43 | 1 | 1.500 kr |
| 12/1 19:49:13 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk josef frank karmstol karmstolar stol stolar stämpelmärkta svenskt tenn thonet tjeckoslovakien trä
-
8162 Baljfåtölj
sengustaviansk stil, förgylld med röd klädsel
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05 -
8164 Bergère
Gustaviansk stil
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11 -
8163 Bergèrer
ett par, Louis XVI-stil, förgyllda med röd klädsel
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:40
-
8152 Dantestol
ek, grön/röd, kretong
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:26 -
8147 Fåtölj
Rotting
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:16 -
8155 Fåtölj
skinn, Louis XV-stil
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:01



