MÖBLER / Stolar & FÃ¥töljer / Karmstol 8726006

nr 872 6006

Philip Arctander

(1916-1994), Danmark

Karmstol, Philip Arctander (1916-1994), Muslinge-stolen, formgiven 1944

Kondition: slitage, skador

Philip Arctander, dansk arkitekt och formgivare född 1916, död 1994.

Utrop:

25.000 kr

Såld:

26.500 kr

måndag 27 januari 2014
kl 19:01:14

  • Klassiska
  • 27 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Philip Arctander

Läs mer om Philip Arctander