MÖBLER / Stolar & FÃ¥töljer / Karmstol 17536155

nr 1753 6155

Karmstol

nyrokoko, 1800-tal, provinsarbete, mässingsintarsia och dekor

måndag 19 januari 2026
kl 18:10:12

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.