KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Karikatyrteckningar 6456010
nr 645 6010
Al Bergström
(1910-1975), Sverige
Karikatyrteckningar, Blandteknik. Al Bergström (1910-1975). Spencer Tracy och Clark Gable. 48x34. Skador
Al Bergström, född 1910, död 1975, svensk karikatyrtecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
måndag 14 juni 2010
kl 19:40:06
750 kr
550 kr
700 kr
Al Bergström
Läs mer om Al Bergström