KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Karikatyrteckning 6456014

nr 645 6014

Al Bergström

(1910-1975), Sverige

Karikatyrteckning, Blandteknik, Al Bergström (1910-1975). Adolf Hitler. Sign. 1937. 30x25

Al Bergström, född 1910, död 1975, svensk karikatyrtecknare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 14 juni 2010
kl 19:48:07

14/6 18:23:26 1      Vinnande bud

Al Bergström

Läs mer om Al Bergström
Signe Persson-Melin (f. 1925)