KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Karikatyrer 16369200
nr 1636 9200
Al Bergström
(1910-1975), Sverige
Karikatyrer, med mera. Al Bergström (1910-1975), bland annat New York. Signerade, Sverige. 17 st, oramade. Bladets mått: 26x20 - 50x35
Al Bergström, född 1910, död 1975, svensk karikatyrtecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 19 augusti 2024
kl 18:04:22
19/8 16:12:54
Al Bergström
Läs mer om Al Bergström