SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kalk 15142015
nr 1514 2015
Kalk
silver, Sent 1800-tal. Höjd: 17. Vikt: 205g brutto
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 9 januari 2023
kl 19:54:02
300 kr
400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver