SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffe/teservis 4079587
*
nr 407 9587
Kaffe/teservis
4-del, Frankrike, Christofle, sent 1800-tal, pläter
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2006
kl 16:00:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/4 15:28:55
1
1.000 kr
18/4 15:52:11
2
ledande budet*
18/4 15:54:23
1
1.200 kr
18/4 15:55:10
1
1.500 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: christofle europa frankrike fransk franska franskt kaffe nysilver pläter sekelskifte sent 1800-tal tekopp tekoppar teservis
-
6324 Ljuslyktor
Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Kaffe/teservis
nr 407 9587
Kaffe/teservis
4-del, Frankrike, Christofle, sent 1800-tal, pläter
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/4 15:28:55 | 1 | 1.000 kr |
| 18/4 15:52:11 | 2 | ledande budet* |
| 18/4 15:54:23 | 1 | 1.200 kr |
| 18/4 15:55:10 | 1 | 1.500 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: christofle europa frankrike fransk franska franskt kaffe nysilver pläter sekelskifte sent 1800-tal tekopp tekoppar teservis
-
6324 Ljuslyktor
Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



