Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 10514400



*

nr 1051 4400


ETCHINGS

2 pcs, Stockholm, 37x54 respektive 22x33,


2 st, Stockholmsmotiv, 37x54 respektive 22x33


Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday August 22 2016
at 19:59:22


  • Bid history
Time Bidder Bid
22/8 19:43:57 1      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Aug 22

Stockholmsmotiv

På Tema Stockholmsmotiv den 22 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...



Read more about Stockholmsmotiv
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik gravyrer motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr