KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Grafiskt blad 15229479
*
nr 1522 9479
Oskar Andersson OA
(1877-1906), Sverige
Grafiskt blad, Signerad, 22x33 cm, yttermått inklusive ram: 37x48 cm
Oskar Emil Andersson, signaturen OA, svensk skämt- och serietecknare född 1877 i Stockholm, död 1906 på Ekerö.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2023
kl 20:43:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 18:38:53
1
200 kr
16/2 21:08:04
2
Vinnande bud
20/2 16:53:49
1
600 kr
20/2 16:53:49
2
700 kr (Budbetjänt)
20/2 20:30:18
3
800 kr
20/2 20:30:18
2
900 kr (Budbetjänt)
20/2 20:38:31
4
1.000 kr
20/2 20:38:31
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oskar Andersson OA
Oskar Emil Andersson, signaturen OA, svensk skämt- och serietecknare född 1877 i Stockholm, död 1906 på Ekerö.
Läs mer om Oskar Andersson OA
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grafiskt blad oskar andersson oa svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38
*
Oskar Andersson OA
Oskar Emil Andersson, signaturen OA, svensk skämt- och serietecknare född 1877 i Stockholm, död 1906 på Ekerö.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Oskar Andersson OA
nr 1522 9479
Oskar Andersson OA
(1877-1906), Sverige
Grafiskt blad, Signerad, 22x33 cm, yttermått inklusive ram: 37x48 cm
Oskar Emil Andersson, signaturen OA, svensk skämt- och serietecknare född 1877 i Stockholm, död 1906 på Ekerö.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/2 18:38:53 | 1 | 200 kr |
| 16/2 21:08:04 | 2 | Vinnande bud |
| 20/2 16:53:49 | 1 | 600 kr |
| 20/2 16:53:49 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 20/2 20:30:18 | 3 | 800 kr |
| 20/2 20:30:18 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 20/2 20:38:31 | 4 | 1.000 kr |
| 20/2 20:38:31 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oskar Andersson OA
Oskar Emil Andersson, signaturen OA, svensk skämt- och serietecknare född 1877 i Stockholm, död 1906 pÃ¥ Ekerö.Läs mer om Oskar Andersson OA
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grafiskt blad oskar andersson oa svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38



