KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Grafiskt blad 16274134
*
nr 1627 4134
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Grafiskt blad, Figurskrift 2. Signerad a tergo, oramat löst blad. Bladets mått: 101x104 cm, numrerad 19/30
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 10 juni 2024
kl 20:11:00
- Konstnär/Designer
Lage Lindell
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Läs mer om Lage Lindell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grafiskt blad lage lindell oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Lage Lindell
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Läs mer om Lage Lindell
nr 1627 4134
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Grafiskt blad, Figurskrift 2. Signerad a tergo, oramat löst blad. Bladets mått: 101x104 cm, numrerad 19/30
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 juni 2024 |
- Konstnär/Designer
Lage Lindell
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Lage Lindell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grafiskt blad lage lindell oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



