KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Grafiskt blad 15249103
*
nr 1524 9103
Vladimir Kamendy
(1955-2014), Sverige
Grafiskt blad, Gicléetryck, Signerad, numrerad HC 1/XIX, bildmått 74x53 cm, yttermått inklusive ram: 93x71 cm
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2023
kl 20:40:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 11:19:07
1
Vinnande bud
27/2 18:09:03
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Vladimir Kamendy
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
Läs mer om Vladimir Kamendy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gicléetryck sverige vattenfärg vladimir kamendy xix
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Vladimir Kamendy
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
Läs mer om Vladimir Kamendy
nr 1524 9103
Vladimir Kamendy
(1955-2014), Sverige
Grafiskt blad, Gicléetryck, Signerad, numrerad HC 1/XIX, bildmått 74x53 cm, yttermått inklusive ram: 93x71 cm
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/2 11:19:07 | 1 | Vinnande bud |
| 27/2 18:09:03 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Vladimir Kamendy
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.Läs mer om Vladimir Kamendy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gicléetryck sverige vattenfärg vladimir kamendy xix
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



