Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Graphic art 14324487



*

nr 1432 4487


GRAPHIC ART

2 pcs, 19th century, kolorerade tryck. Image dimensions: 18, 5x12 cm, outer dimensions including frame: 33x25 cm,


2 st, 1800-tal, kolorerade tryck. Bildmått: 18,5x12 cm, yttermått inklusive ram: 33x25 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 800

Auction date:

Monday November 22 2021
at 19:10:04


  • Bid history
Time Bidder Bid
17/11 01:41:53 1      200 kr
18/11 09:26:46 2      300 kr
18/11 20:00:08 1      300 kr
18/11 20:00:08 2      300 kr (Robot)
18/11 20:00:23 1      350 kr
18/11 22:55:09 2      400 kr
18/11 23:55:26 1      450 kr
22/11 17:44:54 2      500 kr
22/11 18:41:08 1      600 kr
22/11 18:46:31 1      700 kr
22/11 19:04:38 2      700 kr
22/11 19:04:38 1      700 kr (Robot)
22/11 19:05:04 2      Vinnande bud
22/11 19:05:59 2      justering av budtak


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik grafiska blad kolorerade tryck
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr