ART / Watercolor paintings & Drawings / Gouaches 17119132

nr 1711 9132

Göran Brunius

(1911-2005), Sverige

3 pcs, Göran Brunius (1911-2005), Sweden. Signed, dated - 35, reklamskyltar för Hötorgshallen och Nordiska Fröhandeln, sheet: 25x51 cm, outer dimensions including frame: 36x61,

GOUACHES, 3 st, Signerad, daterad - 35, reklamskyltar för Hötorgshallen och Nordiska Fröhandeln, bladets mått: 25x51 cm, yttermått inklusive ram: 36x61 cm

Göran Brunius, born 1911, dead 2005, Swedish painter and sculptor.

SEK 100

Monday June 30 2025
at 20:10:46

29/6 09:26:30 1      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Göran Brunius

Read more about Göran Brunius