KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouacher 13699398

nr 1369 9398

Charles Kvapil

(1884-1957), Belgien

Gouacher, 2 st. Signerad. Bladets mått: 22x28 resp. 25x18, oramade lösa blad

Charles Kvapil, bildkonstnär född 1884, död 1957.

Utrop:

500 kr

måndag 21 december 2020
kl 18:12:49

Charles Kvapil

Läs mer om Charles Kvapil