KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 11176045
nr 1117 6045
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Gouache, Lars Norrman (1915-1979), Båt på torg, 24x34 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 3 juli 2017
kl 21:02:17
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
3 jul
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Gouache