KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 14188167
nr 1418 8167
Juhan Nömmik
(1902-1975), Estland
Gouache, Signerad, daterad -53,42x57, yttermått inklusive ram: 70x84 cm
Juhan Nõmmik, estnisk-svensk bildkonstnär född 1902 i Sankt Petersburg, död 1975 i Stockholm.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
7.200 kr
måndag 13 september 2021
kl 18:07:20
2.200 kr
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
4.000 kr
4.600 kr
4.800 kr (Budbetjänt)
5.200 kr
5.400 kr (Budbetjänt)
5.600 kr
5.800 kr (Budbetjänt)
6.000 kr
6.200 kr (Budbetjänt)
6.400 kr
6.600 kr (Budbetjänt)
7.000 kr
Juhan Nömmik
Läs mer om Juhan Nömmik
Gouache