KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 11654024
*
nr 1165 4024
Gouache
Indien, Erotiskt motiv, 21x16,5
Kondition: skadat glas
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 20:33:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 14:28:24
1
900 kr
25/2 21:11:52
2
800 kr
25/2 21:11:52
1
900 kr (Budbetjänt)
26/2 20:16:50
2
1.000 kr
26/2 20:17:56
1
1.200 kr
26/2 20:21:21
2
1.200 kr
26/2 20:21:21
1
1.200 kr (Budbetjänt)
26/2 20:24:02
2
1.300 kr
26/2 20:24:41
1
1.400 kr
26/2 20:28:47
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien erotica erotiska motiv erotiskt motiv gouache indien indisk täckfärg vattenfärg
-
1026 Akvarell
MÃ¥rten Eskil Winge (1825-1896), Sverige. Kustbild ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:58
-
8462 Akvarell
Rune Rockström (1898-1983), Sverige. Utsikt mot Sö..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:25
-
8360 Blandteknik
3 st, Oidentifierad konstnär. Ej signerade, Bali, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:12
-
7276 Blyerts
Otte Sköld (1894-1958), Sverige. Stadsmotiv. Signe..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:07
-
7075 Färgkrita
Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. M..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:40
*
Gouache
Kondition: skadat glas
Läs om budbetjänten
nr 1165 4024
Gouache
Indien, Erotiskt motiv, 21x16,5
Kondition: skadat glas
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 14:28:24 | 1 | 900 kr |
25/2 21:11:52 | 2 | 800 kr |
25/2 21:11:52 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
26/2 20:16:50 | 2 | 1.000 kr |
26/2 20:17:56 | 1 | 1.200 kr |
26/2 20:21:21 | 2 | 1.200 kr |
26/2 20:21:21 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
26/2 20:24:02 | 2 | 1.300 kr |
26/2 20:24:41 | 1 | 1.400 kr |
26/2 20:28:47 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien erotica erotiska motiv erotiskt motiv gouache indien indisk täckfärg vattenfärg
-
1026 Akvarell
MÃ¥rten Eskil Winge (1825-1896), Sverige. Kustbild ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:58 -
8462 Akvarell
Rune Rockström (1898-1983), Sverige. Utsikt mot Sö..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:25 -
8360 Blandteknik
3 st, Oidentifierad konstnär. Ej signerade, Bali, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:12
-
7276 Blyerts
Otte Sköld (1894-1958), Sverige. Stadsmotiv. Signe..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:07 -
7075 Färgkrita
Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. M..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:40