KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 4355012
nr 435 5012
Gouache
'Frafjord' Ewald Dahlskog (1894-1950) Sverige 1937, gouache, Norge, Frafjord, blå fjäll, grönt, olika blå toner, 48 x 62 cm, signerad: 'Ewald Dahlskog Frafjord 1937 VII', glas & ram, grå linnepassepartout
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 30 oktober 2006
9/10 14:21:54
23/10 12:12:55