KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Glasskiss 4355076

nr 435 5076

Glasskiss

original, Ewald Dahlskog (1884-1950) för Kosta, Sverige 1928, akvarell på skisspapper, två glas i grått, 44, 5 x 56 cm, signerad med blyerts: 'Dec. 28'

måndag 6 november 2006

  • 6 nov

TEMA Ewald Dahlskog

Tema oktober på Metropol: G

Läs mer om TEMA Ewald Dahlskog