MÖBLER / Skåp & hyllor / Garderobsskåp 12286001
nr 1228 6001
Garderobsskåp
omkring 1900, Jugend, spegeldörr. Bredd: 115, djup: 46 cm, höjd: 202 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 14 januari 2019
kl 20:40:01
13/1 23:07:55
1.000 kr
14/1 14:17:28
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.