Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / SkÃ¥p & hyllor / Flaskschatull 8559015



*

nr 855 9015


Flaskschatull

nysilver/trä, med 3 st, karaffer med slipat glas, längd: 37 cm, djup: 16 cm, höjd: 40 cm


Kondition: nagg

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 oktober 2013
kl 18:23:53


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/10 18:59:05 1      1.600 kr
28/10 18:00:16 2      2.000 kr
28/10 18:04:56 1      1.800 kr
28/10 18:05:58 1      2.000 kr
28/10 18:07:07 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: flaskschatull nysilver pläter skåp trä
  • 8118 Bokhylla
    med skåpdel och lådor i sarg. Mahogny. Bredd: 120 ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:32
  • 8119 Ã‰tagère
    Vitmålad. Längd: 53 cm, djup: 30 cm, höjd: 140 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 8122 LinneskÃ¥p
    Gustaviansk stil. Bredd: 112 cm, djup: 49 cm, höjd..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:30
  • 8251 VitrinskÃ¥p
    Ett dörrpar glas, blåbestad mahogny, med belsyning..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:03




Ladda ner broschyr