MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 539148
nr 53 9148
FÅTÖLJ
Skinn, 1920-tal, ren. obj.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 7 maj 2001
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Renässans
Europeisk konststil. Uppkom i Italien vid 1400-talets början.