FURNITURE / Chairs and Stools / Fåtölj 1637077
*
nr 163 7077
Fåtölj
Lenght: ()
Jetson, Bruno Mathsson
Estimate:
3000
Sold:
SEK 2900
Auction date:
Monday August 5 2002
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
5/8 12:42:58
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathson bruno mathsson bruno matsson fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj stolar svensk design
-
5252 ARMCHAIR
+ footstool, Arnhilds hus, 1990-tal, wear.
Auction ends
in two days
19 jan at 18:09
-
7135 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden, "Solo". AB OH S..//
Auction ends
in two days
19 jan at 20:57
-
7136 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. "Solo" Skadad,
Auction ends
in two days
19 jan at 20:26
-
7134 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. VÃ¥r fru, object..//
Auction ends
in two days
19 jan at 19:37
-
7173 ARMCHAIR
ljusblå velour, ben med trissor, wear.
Auction ends
in two days
19 jan at 20:44
-
6060 ARMCHAIRS
3 pcs,
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
19 jan at 20:50
*
Fåtölj
nr 163 7077
Fåtölj
Lenght: ()
Jetson, Bruno Mathsson
| Estimate: | 3000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 2900 |
| Auction date: |
Monday August 5 2002 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 5/8 12:42:58 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathson bruno mathsson bruno matsson fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj stolar svensk design
-
5252 ARMCHAIR
+ footstool, Arnhilds hus, 1990-tal, wear.
Auction ends
in two days
19 jan at 18:09 -
7135 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden, "Solo". AB OH S..//
Auction ends
in two days
19 jan at 20:57 -
7136 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. "Solo" Skadad,
Auction ends
in two days
19 jan at 20:26
-
7134 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. VÃ¥r fru, object..//
Auction ends
in two days
19 jan at 19:37 -
7173 ARMCHAIR
ljusblå velour, ben med trissor, wear.
Auction ends
in two days
19 jan at 20:44 -
6060 ARMCHAIRS
3 pcs,
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
19 jan at 20:50



