MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 11863327

nr 1186 3327

Yngve Ekström

(1913-1988), Sverige

Fåtölj , + fotpall, Lamino

Kondition: slitage, skador

Yngve Ekström, född 1913, död 1988, svensk möbelformgivare från Småland.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 28 maj 2018
kl 18:02:00

Yngve Ekström

Läs mer om Yngve Ekström
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko