![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färgseriegrafi 14177567
*
nr 1417 7567
Olle Baertling
(1911-1981), Sverige
Färgseriegrafi, Olle Baertling (1911-1981), Sverige, tillskriven. Komposition, "Hommage à Herbin". Ej signerad. Bladets mått: 9-20cm, yttermått inklusive ram: 23x33cm
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 18:52:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 12:10:47
1
1.000 kr
5/9 07:59:07
2
Vinnande bud
5/9 16:57:56
1
1.200 kr
5/9 16:57:56
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olle Baertling
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Olle Baertling
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad färgseriegrafi komposition litografier olle baertling olle bærtling svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:08
*
Olle Baertling
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk målare och skulptör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Olle Baertling
nr 1417 7567
Olle Baertling
(1911-1981), Sverige
Färgseriegrafi, Olle Baertling (1911-1981), Sverige, tillskriven. Komposition, "Hommage à Herbin". Ej signerad. Bladets mått: 9-20cm, yttermått inklusive ram: 23x33cm
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk målare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/9 12:10:47 | 1 | 1.000 kr |
5/9 07:59:07 | 2 | Vinnande bud |
5/9 16:57:56 | 1 | 1.200 kr |
5/9 16:57:56 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olle Baertling
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Olle Baertling
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad färgseriegrafi komposition litografier olle baertling olle bærtling svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:08