KONST / Litografier / Färglitografier 14099331
nr 1409 9331
Vera Nilsson
(1888-1979), Sverige
Färglitografier, 3 st, Signerade. Bladets mått: 69x56 ca, oramade lösa blad
Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 18:57:46
1.000 kr
1.300 kr
1.300 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
Vera Nilsson
Läs mer om Vera Nilsson