KONST / Litografier / Färglitografier 8192447
nr 819 2447
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Färglitografier, 3 st. Stig Jonzon (1913-1987), Stockholmsmotiv, numrerade och signerade, motivets mått: 40x48
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
måndag 8 april 2013
kl 20:24:45
100 kr
400 kr
200 kr
500 kr
500 kr
600 kr
700 kr
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon