KONST / Litografier / Färglitografier 15549231
nr 1554 9231
Mikael Frygelius
(1952-2001), Sverige
Färglitografier, 2 st, Norrmalmstorg 6 Centralbadet. Signerade, numrerade, Färglitografi, bildmått: 53x43 - 46x52 cm, yttermått inklusive ram: 72x59 - 64x70 cm
Mikael Frygelius, svensk målare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.
Utrop:
500 kr
måndag 7 augusti 2023
kl 19:31:14
Mikael Frygelius
Läs mer om Mikael Frygelius