KONST / Litografier / Färglitografier 13658642
nr 1365 8642
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 2 st, Signerade. Motivet: 32x55 & 36x65 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 7 december 2020
kl 19:48:51
300 kr
350 kr
500 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr
1.000 kr
1.100 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman