KONST / Litografier / Färglitografier 8703231
nr 870 3231
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 2 st. Lars Norrman (1915-1979), 55/ 310, signerade, motivet: 35x53
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 20 januari 2014
kl 20:27:11
150 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
600 kr
400 kr
500 kr
700 kr
800 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman