KONST / Litografier / Färglitografier 12213055
nr 1221 3055
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Färglitografier, 2 st, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Stockholmsmotiv, Signerade -89 / 91,360-upplaga. Motivet: 33x50
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 3 december 2018
kl 19:35:12
30/11 21:10:42
100 kr
1/12 16:59:05
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson