KONST / Litografier / Färglitografier 11187760
*
nr 1118 7760
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografier, 3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Med Gott Nytt År hälsningar, motivet: 29x21 - 31x23
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
1.200 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2017
kl 18:06:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/7 13:04:43
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:41
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:35
*
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bengt Lindström
nr 1118 7760
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografier, 3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Med Gott Nytt År hälsningar, motivet: 29x21 - 31x23
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.200 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/7 13:04:43 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:41 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:35