![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 16123442
*
nr 1612 3442
Yrjö Edelmann
(1941-2016), Sverige
Fågel. Signerad, numrerad 163x175. Färglitografi, bildmått: 22x38 cm, yttermått inklusive ram: 39x53 cm
Kondition: missfärgningar
Yrjö Edelmann, född 1941 i Helsingfors, svensk målare och grafiker. Yrjö Edelmann avled 2016.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2024
kl 20:03:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/4 16:15:48
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Yrjö Edelmann
Yrjö Edelmann, född 1941 i Helsingfors, svensk målare och grafiker. Yrjö Edelmann avled 2016.
Läs mer om Yrjö Edelmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi fågel fågelmotiv fåglar grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yrjö edelmann
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:09
*
Yrjö Edelmann
Kondition: missfärgningar
Yrjö Edelmann, född 1941 i Helsingfors, svensk målare och grafiker. Yrjö Edelmann avled 2016.
Läs mer om Yrjö Edelmann
nr 1612 3442
Yrjö Edelmann
(1941-2016), Sverige
Fågel. Signerad, numrerad 163x175. Färglitografi, bildmått: 22x38 cm, yttermått inklusive ram: 39x53 cm
Kondition: missfärgningar
Yrjö Edelmann, född 1941 i Helsingfors, svensk målare och grafiker. Yrjö Edelmann avled 2016.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/4 16:15:48 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Yrjö Edelmann
Yrjö Edelmann, född 1941 i Helsingfors, svensk mÃ¥lare och grafiker. Yrjö Edelmann avled 2016.Läs mer om Yrjö Edelmann
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi fågel fågelmotiv fåglar grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yrjö edelmann
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:09